WESTERNOVÉ VYBAVENÍ: BANDÁŽE

Koně jsou býložravci, pohybují se tedy na konci potravního řetězce. To, co dovolí koni přežít, mimo jeho pozornosti vůči predátorům, jsou jeho rychlé nohy. Pokud budeme vycházet z toho, že jsou tedy pro koně jeho nohy to nejdůležitější, je jasné, že bychom měli koňským nohám věnovat velkou pozornost a to nejen co se týká léčby různých poranění, ale i co se týká jejich prevenci pomocí ochrany. Ať už jste rekreační jezdec nebo profesionální závodník či trenér, pojďte se společně podívat na to, jakou varianty ochrany je možné na koňské nohy použít.

Bandáže

bandaze-ww 

Bandáže, určené pro práci, jsou další velmi často užívanou ochranou pro nohy nejen přední, ale i zadní. Výhodou oproti chráničům je, že jsou univerzální – nemusíte tedy řešit, zda se mají nasadit na pravou či levou nohu, nebo zda se jedná o přední či zadní variantu. Další výhodou je možnost umístění podložky pod bandáže, jsou tedy velmi vhodné pro použití při rekonvalescenci po úrazu. Nevýhodou je jejich nízká schopnost absorbovat jakékoli nárazy a nutnost je vždy před skladováním a opětovným použitím důkladně vyčistit a smotat, aby se dobře nasazovaly.

Materiál, ze kterého jsou bandáže vyráběny je převážně fleece. Můžete se setkat s pevnou, ale i pružnou variantou. Uchycení je řešeno ve všech případech suchým zipem. Bandáže se dají po použití snadno vyprat ve vlažné vodě se saponátem nebo jemným šamponem a opět je doporučeno jejich sušení ve stínu, aby nebyl materiál předčasně poškozen vysokými teplotami od slunce nebo topení.

Další variantou bandáží jsou takové, které se využívají při regeneraci, prevenci proti vzniku zánětu, a při vysoké zátěži. Jedná se o chladící elastické bandáže, které lze opakovaně použít a není tak nutné, například v průběhu závodu či tréninku řešit chlazení nohou pod proudem vody. Chlazení probíhá díky odpařování vody, která je absorbována gelem, ze kterého jsou bandáže vyrobeny. Před, i po každém použití tedy stačí bandáže namočit do studené vody a poté z nich stáhnout přebytečnou vodu.

Taška na chrániče nohou

 

Taška na chrániče

 

Pokud mají být dobře chráněné nohy koně, měly by i chrániče mít svou pravidelnou údržbu a své místo, kde jsou skladovány. Skladování můžete vyřešit jednoduše pomocí tašky určené přímo k tomuto účelu. Taška je prodyšná a umožňuje přehledné skladování. Tašku na chrániče si pak můžete dokonce sladit s dalším vybavením – od stájových kapsářů na čištění, přes tašku na seno do přepravníku, po batoh na lasa a další vybavení a taštičku na kosmetiku.

Podívejte se na naši kompletní nabídku bandáží zde.

 

 


Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním.